امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برای نصب و راه اندازی برنامه ArcGIS همانطور که در مطالب آموزش نصب نیز گفتیم ، نیاز به نصب برخی برنامه های جانبی از جمله Pyton , Net Frame Work و … می باشد که معمولا همزمان با نرم افزار نصب می شوند
اگر در هر صورت برای نصب یکی از آنها مشکلی به وجود بیاید برنامه قادر به اجرا نخواهد بود

* در این تصویر یکی از ایرادات رایج در نصب را می بینیم که مربوط به نصب برنامه 3.5 Net .Frame Work می باشد و شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت مایکرو سافت و یا جستجو در سایت های معتبر داخلی آنرا دانلود و استفاده نمایید .

* بعد از نصب کامل برنامه نیز ممکن است با ایراداتی مثل تصور زیر مواجه شوید در این صورت طبق توضیحات ورژن فعلی شما با فایل همخوانی نداشته و لذا می بایست از سیستمی یا ورژن نرم افزاری که فایل با آن ساخته شده مجدد آنرا باز و ذخیره سازی نمایید و یا لایه های موجود را Export نموده و در نرم افزار با ورژن جدید باز نمایید .

* گاهی اوقات نیز فایل های mxd  بدون مشکل باز شده ولی برخی از لایه ها در قسمت Table of Contents با علامت اخطار ! قرمز رنگ مشخص شده و لایه ها قابل استفاده نیستند :


این مشکل به دو شکل ممکن است به وجود بیاید :
اول : هنگام جابه جایی فایل ها از سیستمی به سیستم دیگر ، جئو دیتابیس و یا لایه های مورد نیاز کپی نشده اند . اگر این مشکل در یک پرزنت و یا مذاکره مهم برای شما اتفاق بیافتد و هزینه های جبران ناپذیری در پی داشته باشد لذا توصیه می شود پروژه های کاری خود را در یک فولدر مجزا و با تمامی لایه های مورد استفاده در کنار یکدیگر ذخیره نمایید تا در جابه جایی دچار این مشکل نشوید .
دوم : اگر فایل Mxd  یا لایه ها را در سیستم خود جا به جا نمایید و یا نام فولدر یا فایل ها را تغییر دهید نیز چنین مشکلی پدید خواهد آمد
اما این مشکل نیز به راحتی با انتقال فایل های نا موجود و نیز کلیک کردن روی علامت قرمز و مشخص کردن آدرس درست فایل روی سیستم حل خواهد شد .
توصیه می شود برای اطمینان و راحتی بیشتر هنگام جابه جایی ها جئودیتابیس خود را  Relative نمایید . برای این کار طبق تصویر از منوی File گزینه Map Document properties را انتخاب کرده و کلید گزینه Store Relative Pathnames to Data Sources را انتخاب نمایید .

مطالب مرتبط :

نصب و راه اندازی نرم افزار ArcGIS Desktop 10.5 و ArcGIS Server
راهنمای نصب ArcGIS 10
مشکلات رایج در استفاده از ابزارها در GIS ( اصول نامگذاری در GIS )

ورود به گروه چکاد