امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که در مطلب قبلی ( چگونه از OSM شیپ فایل ایران دانلود کنیم ؟ ) در خصوص دانلود اطلاعات و شیپ فایل ها نیز توضیح دادیم :

سرویس نقشه آنلاین OSM یا Open street map ، معادل اروپایی نقشه Google Maps ارائه شده توسط کمپانی گوگل می باشد ولی برخلاف گوگل این شرکت بسیاری از خدمات را به صورت رایگان و بدون محدودیت های تحریمی در اختیار کاربران قرار داده است . یکی دیگر از تفاوت های این سرویس اروپایی ، استفاده از سرویس های مکانی منبع باز یا Open source  است.

در این بخش با عناوین اصلی لایه ها و توضیحات آنها در استفاده از لایه های اوپن استریت مپ OSM آشنا خواهیم شد :

 
انلود فایل  osm_layer_type

 * علاوه بر اطلاعات و امکانات مفیدی که سایت OSM به کاربران بیشمار خود ارائه میدهد ذکر این نکته هم لازم است که اطلاعات ارائه شده در خصوص عوارض مختلف همانند سایت های دیگر از جمله Google maps و … غالبا توسط کاربران تکمیل می شوند و ممکن است برخی اطلاعات نیز غیر واقعی ثبت شده باشند . OSM اجازه ثبت اطلاعات و عوارض روی نقشه ها را به کلیه کاربرانی که در سایت این شرکت ثبت نام کرده باشند را میدهد و دیگران کاربران نیز از نوع شخصیت و تخصص کاربران وارد کننده اطلاعات مطلع نیستند .

لذا پیشنهاد می کنیم در استفاده از نقشه ها و عوارض ، در پروژهای خود مخصوصا اطلاعات نقاط مربوط به اماکن عمومی ، تفریحی ، گردشگری ، تجاری و … دقت فرمایید :

بخشی از توضیح سایت OSM در باره اطلاعات ارائه شده درسایت و نقشه ها :
داده های Open Street Map ارائه شده در این سرور حاوی نام کاربر ، شناسه کاربر و شناسه تغییر یافته اشیاء نیستند زیرا فرض می شود این فیلدها حاوی اطلاعات شخصی در مورد همکاران OpenStreetMap هستند و به همین دلیل تابع مقررات محافظت از داده ها در اتحادیه اروپا هستند.
ابرداده های کامل فقط در دسترس همکاران OpenStreetMap هستند.

مطالب مرتبط :

چگونه از OSM شیپ فایل ایران دانلود کنیم

 داده ها و نقشه های GIS

راهنمای گام به گام انجام پروژه GIS

نمایش تصاویر ماهواره ای و نقشه های آنلاین در محیط ArcGIS 

ورود به گروه چکاد