امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چطور می توانم در  GIS قدرتمندتر شوم ؟

 

1- اگر به تازگی GIS را آموخته اید و میخواهید مهارت های خود را توسعه دهید، می توانید تمرین زیر را انجام دهید ، که در آن می بایست از بین 30 هزار قطعه زمین ، 100 قطعه مناسب را برحسب 5 شرط : کاربری ، مساحت ، فاصله مناسب ، دوری از رقبا و مجاورت با مناطق مطلوب ، مشخص کنید. نکته مهم در این تمرین ، این است که تا آخرین مرحله آنرا انجام دهید ، بسیاری از دوستان به صورت تئوری فرض میکنند که با دو انتخاب از جدول و ایجاد حریم و ... انجام میشود ولی اگر وارد کار عملی شوید متوجه خواهید شد که نیاز به رعایت نکات ظریف و مهارت و توجه بیشتری دارد.

پروژه مکان یابی 100 قطعه مناسب از بین 30 هزار قطعه زمین (رایگان)

 

 

2-  اگر تجارب بیشتری از کار با GIS دارید می توانید ، کارگاه GIS1 را تجربه کنید در این کارگاه شما می بایست یک پروژه GIS را تحویل دهید درحالیکه تنها اسکن یک نقشه کاغذی توپوگرافی 1:50000  و یک تصویرماهواره ای در اختیار شما قرار میگیرد.

لینک سرفصل و داده های کارگاه GIS1 (رایگان)

 

 

3-اگر در GIS تمرین هایی پیچیده تری لازم دارید

لینک سرفصل کارگاه GIS2

 

 

4- اگر مدتی است با GIS کار می کنید و احساس میکنید که بایستی قابلیت های بیشتری را کسب کنید ، حتما متوجه شده اید که امروزه جهان و ایران به سرعت در حال حرکت به سمت  webGIS هستند که تمام لایه ها و عملیات مکانی در محیط web  به کاربران ارائه می شود.

پیشنهاد می کنم فیلم زیر نگاه کنید.

 

 

مروری بر مهارت هایی که در دوره webGIS1 می آموزیم

 

در این ویدئو می توانید قابلیت های webGIS را که می توان به کاربر ارائه کرد ، مشاهده کنید.
نکته مهم اینکه تمام این کارها پیش نیاز برنامه نویسی ندارد و با امکاناتی که در ArcGIS server و ArcMap پیش بینی شده ، می توانید آنرا تولید کنیدو تنها کد نویسی که می کنید ، صدا زدن کتابخانه هایی مثل نقشه یا راهنمای نقشه و ... است که ورودی و نحوه نمایش را برای هریک مشخص میکنید که در این دوره از ابتدا هریک را تجربه میکنید.

ورود به گروه چکاد