امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آموزش تبدیل لایه های خطی به پلی گن (Polyline to Polygon):
همانطور که قبلا در مطالب مربوط به مراحل انجام پروژه توضیح دادیم ، ممکن است برخی داده هایی که در اختیار داریم نیاز به تبدیل و تغییر شکل دااشته باشند تا بتوانند نیاز ما را در مراحل بعدی و استفاده از ابزارهای مختلف برطرف نمایند . به عنوان مثال ممکن است لایه یا شیپ فایلی با ماهیت خطی Polyline در اختیار داشته باشیم که محدوده یک یا چند عارضه را نشان می دهد و ما برای استفاده از ساده ترین ابزارها و حتی سیمبولوژی یا نمایش رنگی عارضه و حتی محاسبه مساحت آنها ، نیاز به تبدیل این عوارض خطی به لایه پلی کنی داریم .

در این مطلب مراحل  تبدیل لایه های خطی به پلی گن (Polyline to Polygon) را با ذکر مثال واقعی از کویر لوت ایران برای شما به اشتراک گذاشته ایم :

1- ابتدا لایه مورد نظر را در محیط ArcMap باز کرده و از قسمت ToolBox از مسیر زیر ابزار  feature to polygon را انتخاب می کنیم .
ArcToolBox / Data Management Tools / Features / feature to polygon
* همانطور که در جدول ویژگی های لایه کویر لوت می بینیم 2 عارضه مختلف در این جدول وجود دارند که عارضه داخلی مربوط به کویر لوت ( که به ثبت جهانی رسیده ) و دیگری مربوط به حریم کویر می باشد .

2- داده های مورد نیاز از جمله لایه یا لایه های ورودی و نیز مسیر خروجی فایل را طبق تصویر وارد می نماییم .
* موارد دیگر اختیاری می باشد 

3- ابزار را اجرا کرده و با این پیام کار تمام می شود .  


4- برای نمایش بهتر و تفکیک عارضه ها ، لایه جدید را سیمبولوژی می کنیم 

*نتیجه کار را بررسی می کنیم ، جدول ویژگی لایه می بایست شبیه به تصویر باشد .

اگر به هر دلیلی نتیجه مورد حاصل نشد موارد احتمالی ایجاد مشکل را در مشکلات رایج در استفاده از ابزار feature to polygon بررسی نمایید .

مطالب مرتبط :

مشکلات رایج در تبدیل لایه های خطی به پلی گن

ورود به گروه چکاد